Люди не завжди знають, на що вони мають право претендувати, а це крім класичної трійки “квартира-дача-машина” можуть бути грошові вклади в комерційному банку, на ощадній книжці, гроші на депозитних рахунках, кредитних картках, не банківських фінансових організаціях, стипендія, пенсія, аліменти, соціальні виплати, відшкодування збитків, моральної шкоди, неустойки, відрахування за публікації чи авторські винагороди, коштовності, художні твори, антикваріат та ін.
З іншого боку, успадковуючи щось, ви успадкуєте не лише права, а й обов’язки.
Так наприклад успадковуючи квартиру, ви можете успадкувати не виплачену іпотеку, кредит або борги по цій квартирі.
Непоодинокі випадки, коли посередині процедури оформлення “будиночка в селі”, що залишився у спадок, спадкоємець раптом розуміє що йому дешевше було б відмовитися від спадщини, тому що за вже витрачені гроші і час цей будинок не продати, а жити він там не буде.
При цьому слід пам’ятати, що не можна прийняти лише “вигідну” частину спадщини, а від невигідних кредитів та зобов’язань відмовитися. Потрібно або приймати всю спадщину або від усього відмовлятися.
Тому перед прийомом спадщини краще зібрати інформацію про всю спадкову масу – про все рухоме, нерухоме майно та кошти на які ви можете претендувати, а також про зобов’язання, що залишилися після спадкодавця.