icon

Центр спадкування

Київ, вул. Пирогова 2

Київський міський нотаріальний округ

Понеділок: 08:00-20:00
Вівторок: 08:00-20:00
Середа: 08:00-20:00
Четвер: 08:00-20:00
П’ятниця: 08:00-20:00
Субота: 10:00-17:00
Неділя: 10:00-17:00

Свідоцтво про смерть

Свідоцтво про смерть відноситься до списку обов’язкових документів, що надаються нотаріусу при поданні заяви на прийняття спадщини.

Отримання медичного свідоцтва

Медичні установи при смерті громадянина повинні підтвердити цей факт свідченням. Тому, якщо смерть громадянина настала у стінах будинку, то родичі терміново викликають свого дільничного терапевта, щоб він зафіксував факт смерті та підтвердив це заповненням спеціального бланку. Після цього родичі викликають працівника поліції. Поліцейський у присутності родичів складає протокол огляду померлого громадянина.

Маючи на руках документи, складені лікарем та поліцейським, родич покійного вирушає до поліклініки за місцем проживання, щоб оформити там медичне свідоцтво про смерть. Якщо смерть сталася вночі, то замість дільничного терапевта викликають бригаду швидкої допомоги. Такий спосіб дії потрібно робити й у тому випадку, коли померлий родич не відвідував або довгий час не спостерігався в поліклініці, тому що часто буває, що терапевт відмовляється видавати довідку. Тому це мають зробити лікарі швидкої допомоги, після чого викликають працівника поліції та перевезти тіло за допомогою служби до моргу. Під час цього дізнаються, як і коли можна отримати медичне свідоцтво про смерть. Працівники моргу роблять розтин та виписують свідоцтво про смерть разом із пред’явленням поліцейського протоколу та паспорта родича, який викликав співробітників моргу.

Дані, які містять медичне свідоцтво про смерть, повинні ретельно перевірятися заявниками на наявність помилок у даті видачі свідоцтва або в даті смерті. При отриманні свідоцтва також потрібно перевірити, чи правильно перенесені паспортні дані померлого у виданий папір і чи він містить точне місце смерті громадянина. Законність документа також визначається печатками установи, що видала свідоцтво, а також підписами, ПІБ та посади працівника медустанови та діагнозу.

У медичному свідоцтві про смерть не допускаються помилки та помарок, тому при їх заповненні потрібно бути дуже уважним. Звертатися до поліклініки можна у термін не більше двох тижнів з того моменту, коли покійний відвідував лікаря. Якщо ситуація інша та померлий не спостерігався у лікаря останнім часом, то свідоцтво оформляють працівники моргу після процедури судово-медичної експертизи або дослідження поталогоанатома.

При отриманні документів бажано перевірити все: починаючи з епікризу та закінчуючи підписами та печатками.

Наступні дії щодо оформлення документів

Коли перераховані вище документи зібрані, родичі звертаються до РАГСу. Зазвичай звертаються до закладу, який знаходиться за місцем прописки покійного. Свідоцтво про смерть з гербовою печаткою зазвичай виписують досить швидко і можна його отримати того ж дня або наступного дня.

Ще швидше можна отримати свідоцтво про смерть до організації, що діє біля моргу.

Що стосується РАГСу до якого звертаються з проханням про свідоцтво, то не обов’язково установа має бути за місцем проживання громадянина, можна звернутися і до будь-якого іншого найближчого РАГСу, за умови грамотно складеного медичного висновку про смерть.

Працівниками РАГСу здійснюється обмін паспорта померлого громадянина на свідоцтво про смерть із гербовою печаткою. І в цьому отриманні документа завжди потрібно перевіряти правильність оформлення документа і лише після цього підписуватись у книзі реєстрацій.

Разом із свідоцтвом видають довідку, щоб можна було родичам організувати поховання. Часто звертаються по допомогу до колективу, де працював покійний, а безробітним допомагають спеціальні служби.

Хто повинен заявити про факт смерті

Існує певне коло осіб, які мають заявити про смерть близької людини. Такими повноваженнями насамперед наділені подружжя та інші члени сім’ї, які перебували зі своїм родичем до останньої хвилини життя.

Якщо людина вмирає в медичній організації або в установах соціального захисту населення, то, звичайно ж, заявити про смерть повинні працівники цих установ.

Людину може смерть спіткати і в місцях позбавлення волі, тому свідчення про її смерть оформляють працівники в’язниці.

Якщо проводиться розслідування, пов’язане зі смертю громадянина та його факт смерті встановлюється слідством, свідоцтво оформлюють слідчі органи.

Якщо смерть людини настає не природним шляхом, а її засудили до страти, то після приведення страти в дію про смерть заявляють органи внутрішніх справ.

У разі смерті під час проходження військової служби про цей факт заявляє командир військової частини.

Спеціальні служби заявляють про смерть людини не пізніше за три дні після настання смерті або виявлено тіло громадянина.

Смерть людини може настати і цивільному транспорті, а саме в поїзді, літаку, автобусі, то в цьому випадку реєстрацію смерті можна провести в РАГСі, розташованому в районі маршруту транспорту.

Ну а смерть в експедиції, полярній станції, в районах, де немає РАГСу, факт смерті фіксується найближчої організації до того місця, де настигла людину смерть.

Свідоцтво про смерть

Консультація нотаріуса (Київ)

Важливо

  1. Спадкова справа відкривається тільки один раз.
    Той із спадкоємців хто перший подав заяву, визначає місце відкриття спадкової справи та нотаріуса який буде її вести.
  2. Якщо хтось із спадкоємців вже подав заяву про прийняття спадщини.
    Спілкуватися та вирішувати спірні питання ви будете у нотаріуса який першим отримав заяву (краще першим подати заяву своєму нотаріусу).
  3. Якщо ніхто зі спадкоємців ще не подавав заяву, почніть це робити саме зараз.
    Не очікуйте коли сплине строк прийняття спадщини або хтось випередить вас, це позбавить від незручностей та несподіванок.

Розрахувати вартість оформлення спадщини

КУДИ ВІДПРАВЛЯТИ РОЗРАХУНОК:
Як поділити майно після смерті чоловіка жінки
Спадщина за законом
Проблемні питання спадщини
Свідоцтво про право на спадщину
Оцінка майна при вступі у спадок
Спадщина за заповітом
Місце відкриття спадщини
Етапи прийняття спадщини
Заява про прийняття спадщини
Розподіл спадщини

КОНТАКТИ
Центр Спадкування

Київ, 01054, вул. Пирогова, 2, метро Університет
Графік роботи: 08:00-20:00

Google відгуки

Сергій Лижін
Сергій Лижін
2024-03-07
Відкривали спадкову справу у цього нотаріуса. Зручно біля метро Унверситет, дешево (до цього телефонували мабуть не менше 10 нотаріусів у всіх в 2-3 рази дорожче). Спілкування ввічливе, спочатку поговорили, дізналися документи та що робити, потім вже приїхали на все готове. Дуже вдячні!!!
Егор Панкратьев
Егор Панкратьев
2024-03-07
Хочу выразить благодарность нотариусу за профессионализм и внимательное отношение к моим вопросам. Весь процесс оформления документов был проведен четко, оперативно и с пониманием моих потребностей. Я остался доволен результатом и рекомендую услуги этого нотариуса всем, кто ищет надежного специалиста в своих юридических вопросах
алексей суханов
алексей суханов
2024-03-03
Потрібен був нотаріус для визнання права власності в порядку спадкування. Звернулися до державної нотаріальної контори і потрапили у совєцьке минуле. Дякуючи провидінню та гуглу знайшли нотаріуса поруч і як результат - швидка зустріч, вичерпна консультація, роздруківка плану дій та документів, через два тижні питання зі спадщиною було вирішене!

КОНСУЛЬТУЄ НОТАРІУС
Заслужений юрист України
Горбуров Кирил Євгенович
Міністерство юстиції України
Свідоцтво № 4845

Нотаріус
оформлення спадщини
Нотаріус
оформлення спадщини
Консультація нотаріуса
UK